« Svibanj 2024 »

Održano predavanje mag.rehab.educ. Hane Sinanović Miljić
Autor: Josip Kačunić, 15. 4. 2024.

Svjedoci smo sve većeg broja djece s teškoćama u razvoju. Najveći problem predstavlja nedostatak adekvatnih resursa, nedostatak stručnog kadra i mjesta gdje bi učenici mogli redovno pohađati stručne tretmane. Također, problem predstavlja nedovoljna educiranost roditelja, okoline i učitelja. Edukacijski rehabilitatori jedna su od najvažnijih profesija koje predstavljaju ključ inkluzije za populaciju kojom se bave. Njihova uloga je od iznimne važnosti kako bi se djeca s teškoćama uspješno integrirala u društvo. Edukacijski rehabilitator uočava prve teškoće i daje procjenu, a potom educira roditelje kako bi razumjeli potrebe svoga djeteta. Isto tako, edukacijski rehabilitator educira učitelje i pomaže im izraditi program za rad s učenicima s teškoćama.

Stoga, Osnovna škola Slano pozvala je edukacijsku rehabilitatoricu Hanu Sinanović Miljić koja je dana 12.4.2024. održala panel predavanje za učitelje i roditelje. Gospođa Hana je stručnjak u radu s djecom s teškoćama, stoga je nesebično podijelila svoje znanje s učiteljima i roditeljima koji se svakodnevno susreću sa svakodnevnim izazovima u radu s učenicima s poteškoćama. Učitelji su imali priliku podjeliti svoja iskustva i izazove vezana za rad s učenicima s teškoćama i konzultirati se sa gospođom Hanom vezano za daljnji rad. Učiteljima je predložila svoju pomoć u izradi programa za učenike s teškoćama. Roditeljima je pružila podršku i dala im korisne savjete kako bi što bolje razumjeli potrebe svoga djeteta. Najvažnije od svega je dobra suradnja svih aktera, od roditelja i djece do stručnjaka i škole kako bi dijete moglo ostvariti svoj puni potencijal. Svi spomenuti akteri imaju za cilj samo jedno a to je DOBROBIT SVE DJECE.

Iva Ivanković, pedagoginja