U školi učimo i odgajamo za život
Autor: Josip Kačunić, 18. 2. 2022.

Praktična primjena znanja je svrha školovanja. Kad učenici mogu naučiti iz udžbenika , a  vidjeti direktnu primjenu i svrhu naučenog možemo reći da je postignut cilj.  Učenici 2.r. su u sklopu kurikuluma nastave Prirode i društva (Zdravlje) , a i sata razrednika (Odgovornost za vlastito zdravlje) osvijestili važnost brze medicinske intervencije. U školsko dvorište došla su kola Hitne pomoći, srećom ne na poziv, već po dogovoru.

(klikni na FOTOGRAFIJU za odlazak u FOTO-GALERIJU)

Medicinska sestra Marina (inače mama našeg učenika Mate), medicinski tehničar Maro i vozač Maro (tata učenika 4.r.) spremno su i s puno entuzijazma odradili kraće predavanje i demonstrirali različitu opremu unutar medicinskog vozila. Učenici 2.r. su se rado priključili i odglumili različite situacije, bilo kao ugroženi i potrebni medicinske intervencije, bilo kao pomagači tj. medicinski djelatnici. Učenici su dobili i poklon vrećice s dijelom pribora i uputstvima koja trebamo svi mi znati: „ Kada pozvati medicinsku službu?“ i ostale savjete koje i mi odrasli često zaboravljamo. Eto, učimo dok smo živi. A škola za život je škola u kojoj primjenjujemo i usvajamo praktična znanja.
      Oduševljenje učenika je bilo toliko da su se povratkom u razred uživjeli u ulogu medicinskog osoblja. Tko zna u budućnosti, možda netko od njih upravo odabere kao svoj životni poziv jedno od zanimanja medicinskog smjera. A moramo reći, da je zaista vrijedno pohvale!

Katarina Falkoni, učiteljica 2.r.