Božićna akcija
Autor: Josip Kačunić, 11. 12. 2020.

Dragi naši učenici, roditelji i učitelji,

Svjesni smo kako  u teškom i izazovnom vremenu živimo te da ćemo se ovog adventa i Božića morati odreći mnogi stvarčica koje su nam  svih ranijih godina bile uobičajene i normalne. Ono čega se ipak ne moramo odreći jest pomoć potrebitima kojih je u današnje vrijeme sve više. Kako su naši učenici uvijek spremni pomoći drugima i pokazati svoje plemenito srce i ove godine se rodila ideja o božićnoj humanitarnoj akciji  Male ruke, velika djela . Akcija je zamišljena tako da  ispoštujemo epidemiološke mjere, a ipak odradimo nešto i nekomu uljepšamo Božić.

Učenici će unutar svojih razreda izraditi neke božićne ukrase i božićno žito koje će oni sami, njihovi roditelji i učitelji  moći kupiti, isključivo unutar razreda.  Svojim radovima darovat će nekoga, možda bake ili djedove ili će možda ukrasiti svoje domove, a prikupljeni novac donirat ćemo na račun udruge Mali dom.  Dakle, radi se o misiji koju vodi hrvatski misionar fra Miro Babić te u dalekoj Keniji brine o životu odbačene i bolesne djece  u sirotištu Mali dom. Uz njega su i još neki volonteri iz Hrvatske koji su pružili ruku prijateljstva fra Mirinoj misiji i na taj način ovim malim ljudima stvarju priču o ljubavi i humanosti koja im na neki način omogućuje sretnije djetinjstvo.  O  misiji  i Malom domu više pročitajte na linku http://www.malidom.com/2014/12%20o%20misiji.html.

Dragi roditelji, učitelji pozivamo Vas da se pridružite našoj humanitarnoj akciji i svojim novčanim prilogom  po želji pridonesete ovoj akciji. Nama to možda ne znači mnogo, a djeci u Malom domu će zasigurno uljepšati Božić.

Od srca se zahvaljujemo svima na podršci te se nadamo zajedničkom odazivu ovoj akciji sukladno vlastitim mogućnostima.

Anita Begušić