Upute prilikom početka nove školske godine 2020./2021.
Autor: Ante Konjuh, 4. 9. 2020.

Poštovani roditelji i učenici

07.rujna 2020 godine počinje nova i poprilično izazovna školska godina 2020/21. Vjerujemo kako ste upoznati s raznim mjerama u svrhu suzbijanja pandemije Covid-19, a iste se primjenjuju i u osnovnoškolskom obrazovanju.

Za razliku od većine škola u RH, OŠ Slano je u mogućnosti provesti model A nastave i to u još blažem obliku. Raspored sati je napravljen u skladu s preporukama HZJZ te se bazira na nastavi u blok satima. Učenici cijelo vrijeme održavaju razmak od 1.5m dok su u učionici i izvan nje te zahvaljujući prostornim mogućnostima ne moraju nositi maske. Svaki razredni odjel ulazi u različito vrijeme u učionicu i uvijek je pod pažnjom nastavnog osoblja. Učenici će ulaziti na dva ulaza u školu prema rasporedu u nastavku. Na svakome ulazu će se nalaziti dezinfekcijsko sredstvo, ali se daje prednost učestalom pranju ruku osobito prilikom ulaza i izlaza iz učionice. Svaka učionica je opremljena tekućim sapunom i umivaonikom. Učenici u pravilu ne napuštaju zgradu škole ni preko velikog odmora te izlaze na isti izlaz odnosno ulaz na koji su ušli konstantno pazeći na održavanje razmaka. Svi učenici prije polaska u školu uz pomoć roditelja mjere temperaturu i zapisuju je u bilježnicu te istu pokazuju predmetnom učitelju. U slučaju da je temperatura preko 37.2°C učenik se ne upućuje na nastavu. Učenici putnici dolaze školskim autobusom te obvezno nose maske u autobusu i slijede upute vozača. Kada dođu u Slano, ulaze na glavni ulaz u školu zajedno te odlaze u svoje učionice gdje ih već dočekuje učitelj koji održava prvi nastavni sat. Molimo roditelje da ne dovode odnosno ne upućuju djecu u različita vremena negoli je navedeno u tablici. Isto tako, nakon nastave se očekuje pravovremeno napuštanje školskog dvorišta i odlazak učenika svojim domovima.

U školu se ulazi na ulaz I (glavni ulaz) odnosno na ulaz II (ulaz iza škole) prema rasporedu ulaska u školu:

7.45h

Učenici putnici na ulaz I

7.50h

I. razred na ulaz I

II. razred na ulaz II.

7.55h

IV. razred na ulaz I

III. razred na ulaz II

8.00h

V. razred na ulaz I

VIII. razred na ulaz II

8.03h

VII. razred na ulaz I

8.05h

VI. razred na ulaz I

Nastava za niže razrede počinje u 8.00h, a za više razrede u 8.10h. Roditelji ne ulaze u školu, a ukoliko ulaze to se odvija nakon nastave na poziv učitelja i to na maksimalno 15 minuta uz vođenje evidencije ulaska u školu. Razrednici će s roditeljima obavljati razgovore i roditeljske sastanke preferirajući korištenje raznih mrežnih aplikacija.

Djeca neće koristiti školske ormariće te su dužna predati ključeve od istih svojim razrednicima. Razna oprema će se moći pohraniti u učionici.

Sve učionice će biti pravovremeno dezinficirane uslijed promjena učionica (npr. Nastava informatike, TZK ) odnosno na kraju nastave.

Prvi nastavni dan svi učenici osim polaznika prvog razreda dolaze kako je navedeno te donose školsku torbu i preuzimaju udžbenike i radne materijale. Učenici prvog razreda mogu doći s roditeljima u 8.30h te ih u dvorištu škole dočekuje učiteljica. Sve učenike će dva minuta prije predviđenog ulaska u školu dočekati razrednik i uputiti u njihove učionice. Naglašavamo kako školski autobus prevozi učenike prema uobičajenom rasporedu.

Razrednici:

1. Razred      Katarina Falkoni