Učenici OŠ Slano sudjelovali u projektu Zelena čistka
Autor: Josip Kačunić, 15. 9. 2018.

Zelena čistka – Let’s do it Croatia! Zajednička jednodnevna akcija čišćenja divljih odlagališta otpada Zelena čistka najveći je ekološki volonterski projekt u Hrvatskoj.

Svi lokalni napori povezani za čišće i zelenije sutra. Buđenje svijesti o stvaranju i važnosti odgovornog gospodarenja otpadom s ciljem očuvanja okoliša, prirode i planete Zemlje, koja je naše zajedničko dobro, prvi je korak na tom putu.

Ciljevi akcije su:

• osvještavanje o važnosti primarnog odvajanja otpada
  • okupiti volontere i organizacije u zajedničkoj akciji čišćenja
  • očistiti ilegalno odložen otpad u cijeloj Hrvatskoj
  • podignuti svijesti o stvaranju i odlaganju otpada, te važnosti očuvanja okoliša, prirode i planete Zemlje, kao zajedničkog dobra sviju
  • povezati predstavnike svih sektora  za realizaciju zajedničkog cilja, čišće Hrvatske
  • utjecati na promjenu vrste i/ili količine materijala koji se koriste za ambalažu u proizvodnji i uslugama

Učenici su se rado odazvali ovom projektu te su u petak, 14. rujna 2018. sudjelovali u ekološkoj akciji čišćenja okoliša u Slanomu. U pratnji svojih nastavnika uputili su se od škole te su obišli veći dio obale. Usprkos tome što je mjesto uglavnom bilo čisto učenici su ipak pronašli i određenu količinu otpada. Nadamo se da smo s ovim malim ekološkim korakom doprinijeli većem osvještavanju o potrebi zaštite i čuvanja čistog okoliša.

Idi u FOTO-GALERIJA