ŠKOLO GOODBYE, ŽUPANIJA ZA KRAJ
Autor: Josip Kačunić, 9. 6. 2016.

Na samom kraju ove nastavne godine, na poziv iz  naše Dubrovačko- neretvanske županije, 3. i  4. r. s odlazi u Dubrovnik.

Grad osim turista, spremno dočekuje naše „male“ Slanjane. Iskrcaj na Pilama, zaustavljanje i promatranje zidina , Lovrijenca, Bokara, plaže …pretvara nas svih u turiste. Odlazimo na Stradun . Spominjemo Veliki potres i sačuvanu Crkvu Sv. Spasa. Ulazimo u Crkvu Male braće, prisjećamo se naučenog o apoteci, najstarijoj po kontinuitetu u Europi.  Posjetili smo se  i tko je bio Dživo Frano Gundulić, izrecitirali Himnu slobode. Nastavljamo điratu preko Straduna.  Trebalo je iskoristiti trenutak našeg boravka u Gradu, stoga odlazimo do Doma Marina Držića. Znatiželja se budi, saznaju se zanimljivosti. Reklo bi se: „Viđeno –zapamćeno.“  Slijedeća destinacija-uz skaline do  Muzeja Rupe. Osim zanimljive stare građevine i  standardnog postava etnografskog muzeja, imamo priliku i vidjeti izložbu Sv. Vlaho u Italiji. Učenici su fascinirani rupama u kojima se čuvalo žito, promatraju nošnju . pronalaze primorsku, majkovsku…Sviđa im se staro oruđe i oružje. I na samom kraju našeg puta, posjet Županiji. Srdačna dobrodošlica, gospodina župana i njegovih suradnica ohrabrila je učenike pa su slobodno postavljali pitanja. Razveselili su se slatkišima, a naročito poklonima.  Velika pohvala za primjereno ponašanje svih učenika i veliko hvala svim sudionicima organizacije ovog našeg izleta.

Izlet za kraj, a školo goodbye!

Katarina Falkoni, učiteljica

Idi u Foto-galerija