70 godina postojanja DVD Slano
Autor: Josip Kačunić, 4. 5. 2022.

Na današnji dan DVD Slano slavi 70 godina postojanja i u čast svoje obljetnice odlučili su donirati, odnosno darovati svim zaposlenicima i učenicima OŠ Slano prigodne bilježnice i kemijske.

Međunarodni dan vatrogasaca obilježava se danas u Hrvatskoj i svijetu, na dan svetog Florijana, zaštitnika vatrogasaca, a u Hrvatskoj se mjesec svibanj obilježava kao mjesec zaštite od požara.

Znamo da je posao vatrogasaca iznimno opasan i zahtjevan, ali nadasve human i požrtvovan. U mnogim opasnim situacijama vatrogasci spašavaju ljudske živote, interveniraju u požarima, potresima, poplavama i prometnim nesrećama.

Profesija vatrogasaca nije važna samo u očuvanju ljudskih života nego i okoliša, koji je danas ugrožen više no ikad prije.

Vatrogasci se nesebično izlažu teškim i opasnim uvjetima, nerijetko i u životnoj opasnosti kako bi spasili ljude i njihovu imovinu.

Svi žitelji Dubrovačkog primorja osjećaju se sigurnima te ujedno i  ponosnima što u našem mjestu imamo DVD.

(prigodni dar djelatnicima i učenicima OŠ Slano)

Iznimno nam je drago da je mnogo djece, učenika OŠ Slano gleda s poštovanjem i divljenjem na plemenit rad naših vatrogasaca. Vjerujemo kako će se i među njima jednog dana naći novih hrabrih i odvažnih vatrogasaca.

Ovom  prilikom zahvaljujemo im od srca na podjeljenim prigodnim darovima te im čestitamo dan njihovog nebeskog zaštitnika svetog Florijana!