Matematička liga - prvo kolo
Autor: Josip Kačunić, 15. 10. 2021.

Bez obzira koliko si dobar,
uvijek možeš postati bolji,
i to je uzbudljiv dio.

Tiger Woods

U našoj je školi održano prvo kolo MAT lige. Sudjelovalo je 9 parova koje su činili učenici 2., 3. i 4. razreda. Interes učenika za ovo natjecanje je uistinu za pohvaliti. Učenici su se rado pripremali sa svojim učiteljicama rješavajući zadatke s prethodnih natjecanja.
Zadaci nisu jednostavni. Točan odgovor donosi bodove, dok ih netočan oduzima. Potrebno je stalno komuniciranje s partnerom  u timu kako bi zajedničkim snagama došli do točnog odgovora.
Iako MAT liga traži drugačiji način promišljanja o matematici nego zadatci redovne nastave, naši su se učenici izvrsno snašli i pokazali se pravim timskim igračima. Po izlasku s natjecanja, učenici su upitani o tome kako im je bilo i žele li opet sudjelovati. Svi su se složili da nije bilo lako, ali da se ipak žele ponovo okušati na natjecanju.

Važno je poticati natjecanja jer se, uz konkurenciju iz svoje i drugih škola, natječemo i sami sa sobom. Nije važno samo natjecati se u znanju i u tom smjeru rasti. Važno je svaki dan se natjecati sa samim sobom s ciljem da smo svakog sljedećeg dana veći ljudi nego dan prije. Potičimo djecu da natjecanja postanu sastavni dio njihovih života kako bi se motivirali postati boljim i kvalitetnijim osobama.
Natjecanje u znanju je ipak lakše, zar ne?
                                                                              Maja Stanić, učiteljica 3. razreda