Nastava od ponedjeljka 25. svibnja 2020.
Autor: Ante Konjuh, 21. 5. 2020.

Prema novim uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo od ponedjeljka 25.05.2020. svi učenici razredne nastave počinju pohađati nastavu.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavilo je Preporuke za organizaciju rada u razrednoj nastavi i upute za vrednovanje i ocjenjivanje u mješovitom modelu nastave od 25. svibnja 2020.

Počinje se izvoditi nastava Vjeronauka, Engleskog jezika, Njemačkog jezika i glazbene kulture. Djeca u prosjeku provode 4 školska sata u školi kao i prije pandemije. Izvannastavne aktivnosti se neće odvijati. Roditelji moraju opravdati svaki izostanak djece s nastave kao i inače. Na najčešća pitanja roditelja odgovorila je ministrica Divjak https://net.hr/danas/hrvatska/ministrica-djeca-moraju-biti-u-skolama-ali-otkrila-zasto-se-vracaju-samo-ucenici-od-1-do-4-razreda-i-hoce-li-se-roditelji-sankcionirati/ . Prema navedenome roditelji obvezno šalju djecu u školi te je osiguran i školski autobusni prijevoz učenika. Učenici koji iz bilo kojeg razloga ostanu doma isključivo prate nastavu na trećem te im učitelji i učiteljice OŠ Slano više neće isporučivati nastavni sadržaj.

Učenici predmetne nastave završavaju školsku godinu nastavom na daljinu. Roditelji ne moraju potpisivati izjave o prihvaćanju odgovornosti kao prije dva tjedna te se svi učenici razredne nastave mogu u bilo koje vrijeme priključiti nastavnom procesu. Mjere održavanja razmaka, mjerenja temperature i dezinfekcije ostaju na snazi. Učenici koji imaju povišenu temperaturu ili su lošeg zdravstvenog stanja ne dolaze u školu. Učenici koji imaju roditelje/staratelje s povišenom temperaturom ili lošijeg zdravstvenog stanja pohađaju nastavu. Novo ograničenje veličine razrednih odjeljenja je od dvadesetak učenika što ne utječe na veličine razrednih odjeljenja OŠ Slano. Roditelji i nezaposleni i dalje ne ulaze u školu! U prilogu je cjelovita uputa Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Priloženi dokumenti:
Upute_vrtici_skole.pdf (120.29 KB)