Plazma Sportske igre mladih u OŠ Slano
Autor: Josip Kačunić, 12. 4. 2018.

Utorak, 10. travnja  bio je dan  slavlja sportskih igara u  Općini Dubrovačko primorje, a domaćini su bili naši učenici, učitelji i svi djelatnici naše škole. Školsko  dvorište i sportska dvorana bili su premali  za veliki broj okupljen učenika iz OŠ Ston, OŠ Primorje Smokovljani i OŠ Slano. I roditelji su bili zainteresirani za događaj  pa je tako  naša škola postala mjesto centralnog i veoma važnog događaja

,, Zajedno više možemo- u akciji s policijom.“

Foto: J.K.

Kampanju su  predstavili  Davor Božinović, ministar unutarnjih poslova i  Zdravko Marić, predsjednik Plazma  Sportskih igara mladih. U svoje osobno ime i u ime OŠ Slano goste i sve nazočne pozdravio je ravnatelj OŠ Slano  Ante Konjuh.

Akcija se provodi već 22 godine, a ove godine  je naša  škola imala sreću biti domaćin Igara.

Cilj kampanje je   promicanje zdravoga života u sportskom duhu te prevencija od različitih ovisnosti kojima su mladi u  formativnoj životnoj dobi poprilično izloženi.

U vrijeme  nekulture navijanja i huliganskih ispada na sportskim natjecanjima , a pod krinkom iskazivanja ljubavi i odanosti voljenom klubu, Sportske igre mladih  uče  isključivanju svakoga vida netrpeljivosti i mržnje prema rivalima te potiču na fair play igru i  navijanje na terenima.

Pripremljenim paketom  preventivnih aktivnosti  te raznolikih edukacijskih punktova , učenici i stariji su upoznati i po prvi put se susreli  s različitim zanimljivostima koje su prezentirali Crveni križ, Gorska služba spašavanja i Institut za genetsko istraživanje Tomislav Vučetić.

Pokazne vježbe interventne policije  posebno su zainteresirale učenike.

A i naši učenici su imali što pokazati, posebno Judo klub Ura- nage u kojemu treniraju  učenici naše škole i  susjednih škola.

Događaj je medijski bio izuzetno popraćen pa se eto naše mjesto , naša  općina i naša škola u istom danu našla na svim lokalnim portalima i na tv.

Akciju Zajedno možemo više-u akciji s policijom podržali su svojim dolaskom i predstavnici lokalne i županijske vlasti i načelnik policije DNŽ.

A kakva bi to zabava bila i to u našoj školi, da  okupljene naši mali linđovci nisu pozvali u kolo:,, Evo kola ,mladosti moja!,, I naravno izazvali veliki pljesak.

Foto: Marija Pendo

Sve u svemu bilo je to događanje koje je okrunilo  fair play natjecanje učenika nižih razreda u  igri graničara i učenika starijih razreda u nogometu.

Kao uspomenu na ovaj događaj  Plazma  Sportske igre mladih školi su darovali stol za stolni tenis i svim učenicima  majice za sjećanje i podsjećanje kako  ,,Zajedno više možemo- u akciji s policijom.,,

Na kraju čestitke svim natjecateljima, a posebno našim malim graničarima koji su pobjedom osigurali prolazak na završno natjecanje Plazma  Sportske igre mladih u Splitu.

SRETNO GRANIČARI!

HVALA PLAZMI I SVIMA KOJI SU  POMOGLI U ORGANIZACIJI!

Ljilja Šimunović

Idi u FOTO-GALERIJA: