Međuopćinsko natjecanje u LiDraNu
Autor: Josip Kačunić, 1. 2. 2018.

Kao i puno prethodnih godina, i ove su se godine učenici OŠ Slano okušali u natjecanju iz literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva.

Istina, ove su godine sudjelovali u kategoriji samostalnih scenskih nastupa, monologa i kazivanja poezije.

I kako to već po tradiciji biva, i ove su godine  svih troje učenika :Josip Burić iz prvoga razreda, Nika Kraljević iz petoga razreda i Matea Majdandžić iz petoga razreda,  svojim nastupom  zaslužili prolazak na  Županijsku smotru LI-RA-NO 2018. koja će biti održana 13. veljače u Kazalištu Marina Držića u Dubrovniku.

Učenica Matea Majdandžić ,  s monologom Sanje Polak   „Oprosti nam Paulina“ već standardno dobra na ovakvim natjecanjima ,peti   put će predstavljati sebe, svoju školu, roditelje i učiteljicu na ,, daskama koje život znače,,. Hoće li i ovoga  puta zaslužiti prolazak na državnu razinu, ostaje nam tek vidjeti nastup i čuti odluku županijskog povjerenstva.

Nika Kraljević je po prvi put sudjelovala na Međuopćinskom natjecanju i pokazala kako je dostojna sa svojim talentom  biti odabrana  predstavljati našu školu u  kazivanju poezije na zavičajnom govoru.

Mala Primorka je pjesmom   „Primorko moja,,  autorice Ljilje Šimunović,   donijela na pozornicu svoje emocije i svoj  primorski govor  kojega u školi nastojimo sačuvati od zaborava. Bravo Nika! Prvi nastup i prvi uspjeh.

A da je još jedna glumačka zvijezda rođena, otkrila je učiteljica Nataša  Pasković u svom prvom razredu. Josip Burić, talentirani prvaš , slobodan i otvoren za scenu  svojim nastupom u ulozi „ Vuka vegetarijanca“ oduševio je i publiku i ocjenjivačko povjerenstvo. Josipe, sretno!

I opet, po tko zna koji put, ću ponoviti kako nismo svi rođeni biti matematičari, biolozi, kemičari , fizičari..

Među nama postoje i glumci kojima treba priliku dati, kako bi pokazali svoj umjetnički dar, barem na lokalnoj razini..

Zašto ne?

Pružimo djeci priliku !

Neka pjevaju, plešu,pišu svoju poeziju i iznose svoje mišljenje.

Pustimo ih neka glume !

Jer kako reče Sheakspeare:“ Čitav svijet je pozornica“.

Lj.Šimunović