Izlet u Solin i Trogir
Autor: Josip Kačunić, 25. 10. 2017.

Dana 20. listopada 2017. učenici OŠ Slano pošli su na cjelodnevni izlet u Solin i Trogir. Prvo su stali u Solinu gdje su posjetili ostatke antičkog grada Salone, metropole rimske provincije Dalmacije. Nakon toga su posjetili Gašpine mlinice gdje su se mogli upoznati s tradicionalnim načinom dobivanja brašna.

Posebno im je zanimljivo bilo prošetati po sunčanom Trogiru, uživajući u ljepotama stare dalmatinske arhitekture. Vidjeli su i trogirsku katedralu sv. Lovre koja je jedan od najznamenitijih trogirskih spomenika  i UNESCO-ova  zaštićena svjetska baština.

Tu je učenike privukao i zvuk gitare lokalnog uličnog zabavljača s kojim su se rado podružili uz dalmatinske i navijačke pjesme. Koliko su zanimljivi i zabavni bili može posvjedočiti i brojno zaustavljanje turista koji su ih s osmjehom gledali i slušali.

Od putovanja i hodanja  pomalo se i ogladnilo stoga je trebalo poći na ručak. I gdje je najljepše poći na objed? Pa naravno u prirodu, na svjež i čist zrak. Stoga smo se uputili u eko etno selo Škopljanci – Radošić u blizini Trogira. Nakon obilatog objeda učenici su dobili mogućnost slobodnog vremena, kojeg su uglavnom iskoristili u igri ili u šetnji. U Slano su se vratili u kasnim popodnevnim satima.

J.K.

Idi u Foto-galerija:

Link za VIDEO (pjevanje učenika u Trogiru)