Maškare ća mogu maškare….
Autor: Josip Kačunić, 9. 3. 2017.

„Slatke naše Slanske maškare! Svake smo godine još malo bolji, a ove godine su nam se pridružili i vatrogasci Slano da nas čuvaju dok smo na Lanterni palili Krnja.Tete iz vrtića Slano su tradicionalno divno maškarale najmlađe Slanjane, jednako kao naše kreativne učiteljice i nastavnice O.š. Slano, a najdivnija od svih naša djeca i njihovi roditelji glavni podržavatelji maškarane tradicije Slanskog maskenbala...“rekla nam je stručna suradnica pedagog O.š. Slano Ivana Penjak Kasavica zadužena za organizaciju i vođenje programa kao i za učeničku radionicu izrade Krnja Fešte od maškara u Slanomu.

Evo već četvrtu godinu zaredom Osnovna škola Slano, učitelji, nastavnici, učenici i roditelji obnavljaju radosnu tradiciju Slanskih maškara. Kako drugačije već  u suradnji s vrtićem Slano i Ošlje, Općinom Dubrovačko primorje, TZO Dubrovačko primorje i klapom Slano. Zajedničkom izradom i paljenjem Krnja, izradom maski  na radionicama uz  pomoć roditelja, maškaranom povorkom kroz Slano, zabavom i plesom u novoj sportskoj dvorani, dodjelom nagrada najboljim maskiranim plesačima i maskama.

Maškarana povorka krenula je ispred O.š. Slano predvođena najmlađim vrtićanima, njihovim roditeljima i tetama. Osmaši Marko, Andriano i Karlo i njihov razrednik Josip Kačunić bili su zaduženi  za nošenje i paljenje Krnja. Učiteljica Marija Pendo pomogla je u izradi programa.

Profesorica Ana Filipović Utovac i učenici O.š. Slano napravili su orginalne i lijepe dekoracije škole i pozornicu. Tajnica škole gospođa Rina Bijak organizirala je najbolje krafne, a žiri u sastavu ravnateljice Vesne Vodopivec, profesorice engleskog Jadranke Carević, ravnateljica vrtića Ana Krstičević Musulin i nastavnica geografije Kate Zokić birao je najbolje maske.

Najboljom grupnom maskom proglašen je 4. razred učiteljice Nataše Pasković, a najrasplesanije su bile mažoretkinje učiteljice Marije Pendo 3.razred.

Svi zajedno veselimo se slijedećoj godini kada ćemo biti još malo bolji zajedno s našom ravnateljicom Vesnom Vodopivec.

I.P.K.

Idi u Foto-galerija:

FOTO:

Krnja smo na zajedničkoj radionici stručne službe škole napravili mjesec dana prije Maškara kako bi svi učenici stigli na njega zalijepiti za što je sve kriv.

Maškarana povorka krenula je ispred O.š. Slano predvođena našim najslađim vrtićanima, njihovim roditeljima i tetama

Naši osmaši i njihov razrednik preuzeli su na sebe nošenje i paljenje Krnja.

Veseli, opasni i razigrani i maškarani. Učenici O.š. Slano

Profesorica Ana Filipović Utovac i učenici O.š. Slano napravili su orginalne i lijepe dekoracije školu i pozornicu.

Najrasplesanije bile su naše mažoretkinje iz 3.razreda

Zajednički smješak od naših smješkica za našu maškaranu feštu