Učenice OŠ Slano na Županijskoj smotri LI-DRA-NO
Autor: Josip Kačunić, 20. 2. 2017.

Učenice naše škole,Karmen Knežić iz osmoga razreda, Matea Majdandžić iz četvrtoga razreda i Marieta Matić  iz drugoga razreda, ove su godine svojim scenskim nastupima i literarnim radovima predstavljale našu školu na LI-DRA-NU 16. veljače u Kazalištu Marina Držića u Dubrovniku

Među velikim brojem kreativaca u pojedinačnim i skupnim scenskim nastupima naše cure ,Karmen i Matea, suvereno su  vladale scenom i interpretacijom svojih monologa oduševile publiku koja ih je nagradila  gromoglasnim pljeskom.   Na žalost, stručnom povjerenstvu njihova izvrsnost , a pogotovo skoro profesionalnost Matee Majdandžić, nisu bile dovoljne, te su za predstavnike DNŽ    predloženi bolji i impresivniji nastupi i učenici za Državnu smotru LI-DRA-NO.

No sreću je ipak imala Marieta Matić, učenica drugoga razreda naše škole, kojoj je inspiraciju za pjesmu donio snijeg u Slanomu. A snijeg joj je donio i sreću pa je Marietin  literarni rad predložen  među osam drugih za državnu smotru.

Biti objektivan gledatelj i nesebično prosuđivati o scenskim  nastupima učenika osnovnih škola , skoro je nemoguće jer u obzir  treba uzeti više čimbenika koji utječu na konačnu odluku stručnog povjerenstva, a svi natjecatelji su zapravo dali sve od sebe; uloženi trud, hrabrost izlaska na scenu i nastojanje da svoju točku izvedu najbolje.

A bilo je doista dobrih, boljih i najboljih, pa smo se mi pojedini učitelji, mentori i pratitelji s pravom nakon proglašenja najboljih pitali : Zašto stvarno nije najbolji proglašen najboljim. Učenik drugoga razreda   OŠ Vela Luka  IVAN ŽUVELA s recitacijom pjesme  ,,Nevoja od tovara,, koju je napisao Izvor Oreb je bio daleko najbolji, a tim više što je  pjesma napisana i interpretirana na dijalektu.

Ali, uvijek postoji razmimoilaženje u ocjeni publike i stručnog povjerenstva.

U svakom slučaju ne preostaje nam ništa drugo, nego biti zadovoljni i spremati se za sljedeće nastupe, a najboljima poželjeti uspjeh  na državnoj smotri.

Lj.Šimunović

Idi u Foto-galerija: