JESENSKE AKTIVNOSTI UČENIKA RAZREDNE NASTAVE U SLANOMU
Autor: TEA Kompar Jerković, 13. 10. 2016.

Nakon prvih tjedana i privikavanja učenika, a i učiteljica na boravak u zatvorenom prostoru, prekrasan ranojesenski dan nas je izmamio u posjet slanskoj ljepotici - Aci marini "Veljko Barbieri".

Povod je bio Svjetski dan turizma 27. rujna. Integracija sadržaja unutar samog predmeta prirode i društva s temama gospodarstvo zavičaja i turizam kao osnovna djelatnost , godišnja doba i promjene u prirodi, izgled primorskog zavičaja sama se po sebi podrazumijevala.

Uživanje u šetnji i spontana dječja pjesma uz njihova vedra lica govorila su više od bilo kakvih riječi.

Sama posjeta i boravak u marini protekao je u skladu pravila ponašanja za sve posjetitelje kao i potreba samih gostiju da uživaju u mirnom jutru. Naročito se vodilo računa o tišim glasovima te hodanju po dozvoljenim površinama.

Vizualan doživljaj upotpunile su riječi naših ljubaznih domaćica - direktorice, te gđe Kmetović. Zadovoljstvo je tim veće, što je gđa Kmetović roditelj dvoje naših učenika. Prigodni poklončić, privjesak u obliku koluta za spašavanje, posebno je razveselio najmlađe.

Već tri dana nakon toga, druga destinacija s istim povodom: Vila Riva Apartmani. Upoznavanje s raznolikim turističkim kapacitetima mjesta (sjetimo se prethodnih godina Hotela Admiral i Hotela Osmine) nudi učenicima jednu kvalitetnu mogućnost učenja u izvanučioničkom obliku nastave, takoreći par koraka od same škole. Opet imamo aseve u rukavu - dvije ljubazne i vedre mame - gđu Radinković i gđu Cvjetović. Osim što nas provode lijepo uređenim interijerom  vile koja je sagrađena još na početku 20. st., dozvoljavaju učenicima igru u lijepo uređenom vrtu sa sportskim sadržajima. Na taj način obilježen je i Europski školski sportski dan.

Prolazeći pored Samostana sv. Jeronima, pomolili smo se tom zaštitniku učitelja, teologa, Dalmacije, čiji se dan upravo slavio tog 30. rujna.

Više fotografija potražite u našoj foto-galeriji.

Katarina Falkoni