Mali linđo - Radost balanja i druženja
Autor: Josip Kačunić, 26. 6. 2022.

Kraj školske godine i prvi dan ljeta Osnovna škola Slano proslavila je nastupom Malog Linđa. Nakon dvije godine prisilne pauze velika je radost bila ponovno gledati i slušati naše učenike kako balaju tradicionalni narodni ples odjeveni u živopisne nošnje Dubrovačkog primorja.

Odaziv naše djece na Mali Linđo bio je izuzetan. Pedagoginja Ivana Penjak Kasavica imala je kako kaže "čast i radost da ponovno pokrene Mali Linđo" i divni rezultat zajedničkog entuzijazma je da se uključilo pola škole. Pronašla je i učitelja Linđa izvrsnog Nikšu Kraljića, a za suradnju su spremni i naši bivši učenici Baldo Mihović i Antonio Mišeta. Ljudski pedagoški pristup Nikše Kraljića "našeg trenera" kako su ga naši učenici prozvali bez zadrške je doprinio tome da su se djeca veselila svakom novom susretu.

Nikša koji je i sam bio učenik Osnovne škole Slano u svom pristupu poučavanju ne koristi kritiku, grube riječi ili galamu već dapače, uočava problem i stalno smišlja nove načine da učenici savladaju zadano bez da ih je izdvojio iz grupe ili posramio.

Škola Malog Linda započela je prije 2 mjeseca i u tom relativno kratkom vremenu sa susretima jednom tjedno ipak smo uspjeli u nakani da se pripremimo za nastup za zadnji dan škole.

Sam nastup u sportskoj dvorani Osnovne škole Slano, protekao je uz podršku roditelja koji su se odazvali u zaista velikom broju te uz katering za djecu, roditelje i prijatelje škole koji je sponzorirao kum Eko škole Slano, hotel Osmine kome se i ovom prilikom od srca zahvaljujemo.

Uz sve blagoslove, podrsku i pomoć ravnatelja, svih kolega/ica i roditelja izuzetno smo sretni jer imamo izvrsnog lijeričara Ivana Lučića koji je zvukom lijerice danima unosio radost u našu školu, a na samom nastupu unatoč žuljevima i vrućini izdržao do samog kraja.

Hvala svima koju su nas podržali i sretno nam ljeto 2022.

Živjela naša divna djeca uz želju da balanje Malog Linđa više nikada, nikada ne prestane! Amen.

I.P.K.

VIDEO: