Veliki uspjeh naših prvaša na Festivalu POZOR - Plivamo na sceni 11 – Dokkica
Autor: Josip Kačunić, 22. 6. 2022.

Već drugu godinu surađujemo s Festivalom iz Osijeka. Zbog poznate situacije, prošle godine cijeli Festival se odvijao online. Ove godine samo djelomično. Naime, između 27 prijavljenih dramskih skupina iz cijele Republike Hrvatske, samo 9 najuspješnijih stječe pravo sudjelovanja uživo, na pozornici Dječjeg kazališta Branimira Mihaljevića u Osijeku. Na veliko iznenađenje i oduševljenje, među tih 9 izabran je naš igrokaz „Plesna haljina žutog maslačka“ u izvođenju naših prvaša. Veliko veselje i uzbuđenost nikako nas nije napuštala, ali briga za prvu odvojenost djece od obitelji i financiranje cijele akcije je ušla među nas. Nakon razgovora s ravnateljem i roditeljskog sastanka, dogovorili smo da ćemo se obratiti svima u lokalnoj zajednici koji su nam bili u mogućnosti pomoći oko realizacije putovanja i smještaja djece u Osijeku. Odaziv je bio brz i iznad svih očekivanja.

Djeci nije bilo teško krenuti na daleki put u 1 sat poslije ponoći. Nakon cijele noći i jutra, vesela družina stigla je u Osijek, u Dokkicu. Doček je bio stvarno veličanstven, kao i organizacija tijekom cijelog boravka. Bili smo smješteni u Studentskom campusu. Dani su nam bili ispunjeni prekrasnim sadržajima. Obišli smo grad, Tvrđu, razne radionice s glumcima, a najzanimljiviji je ipak ZOO Osijek. Zadnjeg dana boravka smo svima pokazali zašto smo tu. Imali smo veoma uspješan nastup i osvojili nagradu tj. RIBICU za najbolje kostime. Veselju nije bilo kraja kad je naš Božo s učiteljicom podigao „pobjednički pehar“. Ni cijela noć putovanja, ni umor nije nas spriječila da se mi radujemo i u naše Slano donesemo još jedan ponos. Naša ribica ponosno krasi izlog našeg hodnika.

(klikni na fotografiju za FOTO-GALERIJA)

Ovim putem zahvaljujemo ravnatelju Anti Konjuhu za realizaciju i administraciju našeg putovanja. Veliko hvala roditeljima na pomoći u kreacijama, a posebno mamama koje su nas pratile sve do cilja. Posebno zahvalnost dugujemo onima koji su financirali naš projekt: hotel Admiral, hotel Osmine, Vlaho Mozara, Jela Plus d.o.o., Franjevački samostan sv. Jeronima u Slanome, Niko kamen d.o.o te Anita Lujo dok su se mnogi drugi ponudili za donaciju te im se svima od srca zahvaljujemo jer su pokazali veliko srce i zajedništvo bez kojega se puno ne može.

Učiteljica Nataša Pasković

VIDEO: